Aktualności LCCI

Uwaga, otwiera nowe okno. Drukuj

EGZAMIN LCCI IQ EFB poziom 3 i 4

CJ PŁ zaprasza wszystkich zainteresowanych na prestiżowy, organizowany przez Londyńską Izbę Przemysłowo-Handlową egzamin z języka angielskiego LCCI IQ EFB poziom 3 i 4.

 

Czym jest LCCI?

London Chamber of Commerce and Industry
(Londyńska Izba Przemysłowo-Handlowa)

London Chamber of Commerce and Industry to międzynarodowa instytucja działająca w ponad 125 krajach z główną siedzibą w Wielkiej Brytanii. Jest jedną z największych brytyjskich instytucji, nadających kwalifikacje zawodowe w systemie National Vocational Qualifications (NVQs).

LCCI organizuje egzaminy i przyznaje certyfikaty zawodowe w wielu dziedzinach biznesu. Najpopularniejsze egzaminy językowe organizowane przez LCCI to English for Business (EFB), zdawane na 5 poziomach zaawansowania- Preliminary Level, Level 1, Level 2, Level 3, Level 4.

Egzaminy pisemne odbywają się w z góry określonych terminach (egzaminy seryjne) w tym samym dniu na całym świecie, a także w dowolnym terminie na specjalne życzenia kandydata (egzaminy on demand).

Studium Języków Obcych Politechniki Łódzkiej posiada status Centrum Egzaminacyjnego LCCI IQ i organizuje egzaminy on demand English for Business EFB dwa razy w roku: w pierwszy weekend grudnia i drugi weekend maja. Egzaminy LCCI odbywają się w budynku Centrum Języków Obcych PŁ.

 

Prace wysyłane są do Wielkiej Brytanii i tam poprawiane. Certyfikaty otrzymuje się najpóźniej po 2 miesiącach od daty egzaminu. Na wszystkich poziomach zaawansowania istnieje dodatkowo możliwość zdawania egzaminu ustnego w formie rozmowy na tematy biznesu i/lub egzaminu ze słuchu.

Dlaczego oferujemy studentom PŁ certyfikat LCCI IQ ?

Certyfikaty językowe LCCI IQ

  • są uznawane przez firmy, instytucje handlowe i finansowe, uniwersytety i inne szkoły wyższe na całym świecie.
  • znajdują się na liście dokumentów potwierdzających znajomość języka obcego w postępowaniu kwalifikacyjnym w służbie cywilnej na mocy rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 maja 2003 r.
  • certyfikaty EFB na poziomie 3 i 4 są uznawane podczas rekrutacji na wyższe uczelnie z wykładowym angielskim na całym świecie
  • posiadanie certyfikatu EFB na poziomie 3 i 4 zwalnia studentów Politechniki Łódzkiej z egzaminu pisemnego i ustnego kończącego lektorat z języka angielskiego na poziomie B2 (certyfikat nie zwalnia z uczestnictwa w zajęciach z języka obcego)

Opłaty za egzamin

- przy 2 osobach zdających: 450 zł (egzamin pisemny + ustny)
- przy 4 osobach zdających: 400 zł (egzamin pisemny + ustny)
- powyżej 6 osób zdających: 380 zł (egzamin pisemny + ustny)

Rejestracja na egzamin jest równoznaczna z dokonaniem wpłaty.
Po dokonaniu wpłaty nie ma możliwości zwrotu opłaty egzaminacyjnej.
Osobom nieobecnym na egzaminie nie przysługuje zwrot opłaty egzaminacyjnej.
Wpłat należy dokonać na 5 tygodni przed datą egzaminu na konto:
SJO Politechniki Łódzkiej
Pekao S.A. II Oddział w łodzi
25 1240 3028 1111 0000 2822 2228
Zapisy a także wszelkie informacje w godzinach dyżuru u :
mgr Anna Diekmann – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Certyfikaty można odbierać w sekretariacie CJ.
Więcej informacji dotyczących egzaminów EFB, a także przykładowe egzaminy z ubiegłych lat, można znaleźć na stronie: http://www.lcci.org.pl/egzaminy/efb.html